"Укроборонпром" виграв суд у російської компанії на 55 млн грн

Російська компанія вимагала від "Укроборонпрому" майже 55 млн грн

Український державний концерн "Укроборонпром" виграв суд у російської компанії "Авіа-ФЕД-Сервіс" у справі проти заводу "Артем". Про це 13 лютого повідомив заступник гендиректора "Укоборонпрому" Мустафа Найєм у Facebook.

Об этом сообщает Роспрес

"Росіяни вимагали в українського оборонного заводу у примусовому порядку та всупереч санкціям і здоровому глузду повернути майже $2,3 млн за контракти на виготовлення товарів подвійного призначення", – зазначив він.


https://www.facebook.com/Mustafanayyem/posts/10217156223043734

В "Укроборонпромі" нагадали, що у 2012–2014 роках держкомпанія "Артем" уклала чотири договори на постачання з АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс". За цими договорами компанія "Артем" зобов’язалася постачати в Росію товари військового призначення, зокрема: лічильники залишку патронів, замки гальмових парашутів, електродвигуни тощо. За всіма договорами російська компанія здійснила попередню оплату.

У зв’язку з військовою агресією, яка почалася у 2014 році, Україна запровадила низку обмежень на постачання у РФ техніки військового призначення. У травні 2018 року указом президента №126/2018 проти АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" на три роки було запроваджено економічні санкції у вигляді блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, припинення виконання економічних і фінансових зобов’язань.

АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" звернулося в Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торговельо-промисловій палаті Російської Федерації і дістало на свою користь чотири арбітражні рішення.

Після цього російська компанія подала в українські суди чотири заяви про визнання та виконання на території України цих арбітражних рішень.

Спочатку українські суди залишали заяви АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" без задоволення, адже вони суперечили режиму санкцій.

Але у вересні 2018-го Верховний Суд України із цією позицією судів не погодився, зазначивши, що агресія РФ проти України не має впливати на договірні відносини між компаніями.

9 січня 2020 року, як повідомив Найєм у блозі "Української правди", за закритими дверима і без виклику сторін ЗСУ підтверджує цю позицію та зобов’язує "Артем" виконати рішення арбітражу на користь АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ukroboronprom-vigrav-sud-u-rosijskoji-kompaniji-na-55-mln-grn-1486888.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя